KOKIA ŠIŲ DIENŲ VISUOMENĖ – ATVIRA, UŽDARA AR KIAURA?

   Pamokos metu jaunimas  iš įvairių šalių vokiškai pasakojo apie savo kraštą, apie tai, kaip jiems sekasi mokytis kolegijoje, dalijosi įspūdžiais iš pirmųjų praktikų. Projekto dalyviai galėjo individualiai su jais pabendrauti. Mūsų komandos narės kalbino jaunuolius iš Somalio, Sirijos ir Afganistano.

   Įdarbinimo agentūros atstovas pristatė Vokietijos švietimo sistemą ir akcentavo, kad jaunimas, jų tarpe ir imigrantai, Vokietijoje turi geras galimybes įgyti norimą ir reikalingą išsilavinimą, kuris padėtų sėkmingai įsidarbinti bei integruotis į visuomenę. Kaip pažymėjo pranešėjas, profesinį išsilavinimą galima įgyti dviem būdais: įmonėse ir profesinėse mokyklose. Mokslas juose trunka nuo 2 iki 3 metų, kartais iki 3,5 metų. Svečiavomės Osnabriuko Pramonės ir verslo rūmuose, kurių darbuotojai pristatė rūmų veiklą, papasakojo apie jaunų žmonių, atvykusių ir iš kitų šalių, galimybes kurti ir vystyti savo verslą. Sekančią dieną profesinės kolegijos soc. pedagogė N. Wichmann papasakojo apie savo, kaip soc. pedagogės veiklą, ir pažymėjo, kad jos darbas nesibaigia mokyklos teritorijoje.

   Mokiniai apie savo problemas asmeniškai dažnai nori pakalbėti ne tik susitikus  atsitiktinai mieste, bet ir telefonu po darbo. Maloniai buvome priimti Šteinfurto apskrities administracijoje. Švietimą kuruojantys administracijos atstovai pristatė Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės  švietimo sistemą, Erasmus+ projektus, pabėgėlių centrų veiklą, kurių šioje žemėje yra 53. Diskusijų metu išryškėjo, kad bet kurioje šalyje atsidūrusiems imigrantams svarbiausia – mokytis tos šalies kalbos, kuri padėtų greičiau integruotis į visuomenę. Susitikimo metu buvo dalintasi patirtimi ir daug diskutuota apie tai, kaip kiekvienoje projekto partnerių šalyje vyksta imigrantų integracija, kokiais būdais siekiama palengvinti jų socialinę integraciją į vietines bendruomenes, kokia yra šių dienų visuomenė. Projekto koordinatorė A. Kleivienė pristatė tolimesnes projekto veiklas, jų įgyvendinimo ir atsiskaitymo terminus, sekančio susitikimo, kuris vyks Norvegijoje, detales. Šio susitikimo organizatoriai visus dalyvius maloniai nustebino ir suteikė galimybę apsilankyti Osnabriuke, kurio vardas istorijoje įrašytas kaip taikos miestas, Šteinfurto koncertų galerijoje, pavaikščioti po Teklenburgą, Miunsterį ir pasidžiaugti jų nuostabiais senamiesčiais.

   Ramutė Ežerskytė, Centro metodininkė, projekto darbo grupės narė.

   Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Erasmus+ KA204 strateginių partnerysčių programos lėšomis. Straipsnyje pateikiama tik autoriaus nuomonė ir Komisija neatsako už pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 

 

Aut. teisės PS 2016
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas