Aukštųjų mokyklų mugėje

Aukštųjų mokyklų mugėje

Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos ir Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokiniai sausio mėnesį lankėsi renginyje „Aukštųjų mokyklų mugė 2023”. Gimnazistus lydėjo Telšių švietimo centro karjeros specialistės Eglė Karpavičienė ir Jolanta Stonienė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gražina Narmontienė. Kauno „Žalgirio” arenoje aukštųjų mokyklų atstovai, stojimo komisijų nariai, esami bei būsimieji studentai diskutavo aktualiais studijų pasirinkimo klausimais. Gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka. Pristatytos karjeros galimybės ir perspektyvos, baigus profesinę mokyklą.

Prisirinkę naudingos informacijos ne tik sau, bet ir mokyklose likusiems draugams, mokiniai grįždami dalijosi įspūdžiais, išlikusiais po renginio. Išklausyta motyvacinė kalba „Džiaugtis ar liūdėti?”, kurioje lektorė kvietė nepasiduoti, net ir baimės akivaizdoje siekti tai, ko nori. Išgirsti patarimai, kad stojant reikėtų rinktis daugiau nei vieną variantą, o nepataikius iš pirmo karto, visada galima keisti savo pasirinkimą. Gimnazistai sužinojo, kad, prieš priimant sprendimą, reikėtų išbandyti save įvairiose srityse, pažinti skirtingų profesijų žmonių ir taip suprasti, kas tinka ir patinka. Motyvaciniame pranešime „Kaip gimsta idėjos ir kokių kompetencijų reikės 2030 metais?“ nuskambėjo patarimas, kad idėjas naujam verslui geriausia generuoti ne vienam, o komandoje. Pagrindinėje salėje lankytojus sudomino muzikiniai robotai, skirti vaikų ritmo lavinimui, kompiuteriu kuriami muzikos garsai ir demonstruojami cheminiai eksperimentai. Berniukai, pasikalbėję su pilotu apie aviatoriaus profesiją, sužinojo, kokio fizinio pasirengimo reikia, norint rinktis šias studijas. Apie karininko profesiją klausydamiesi, susipažino su karininkų laipsniais, sužinojo, kaip nepalūžti psichologiškai nuo kasdienės rutinos, kokio išsilavinimo reikia, norint įgyti šią profesiją.

Mergaitės domėjosi pasirengimu studijoms šiose Lietuvos aukštosiose mokyklose: Mykolo Riomerio universitete, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, Sveikatos mokslų universitete, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Mokinės sužinojo, kokių reikia egzaminų, kokie stojamieji balai būtini, norint studijuoti valstybės finansuojamose vietose.

Išklausyti motyvaciniai pranešimai bei gauti atsakymai į rūpimus klausimus padės jaunuoliams susikurti teisingą viziją, įvertinti turimus talentus ir juos pritaikyti ateities profesijai.

Socialinėje erdvėje patalpinti įrašai suteikia galimybę išklausyti pranešimus nedalyvavusiems renginyje. „Aukštųjų mokyklų mugės 2023” akcentas – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuota viešoji diskusija: „Ką svarbu žinoti dabartiniams dešimtokams apie brandos egzaminų pokyčius“. Diskusijos dalyviai: švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius ir brandos egzaminus organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotoja Asta Ranonytė.

Nuoroda: https://www.facebook.com/watch/?v=3390518411181047.

Antroji Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuota viešoji diskusija – „Visi keliai atviri. Kurį pasirinkti? Atsakymai į svarbiausius abiturientų klausimus“.

Nuoroda: https://www.facebook.com/lamabpo/videos/1124501992296702.

Aukštųjų mokyklų mugėje Aukštųjų mokyklų mugėje Aukštųjų mokyklų mugėje Aukštųjų mokyklų mugėje Aukštųjų mokyklų mugėje Aukštųjų mokyklų mugėje Aukštųjų mokyklų mugėje Aukštųjų mokyklų mugėje

Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus kometarus