Baigėsi 2022–2023 m. m. Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių etapas

Prasidėjęs 2023 m. sausio 12 d. organizuota Lietuvos mokinių (11/III gimnazijos klasių) anglų kalbos olimpiada, gegužės 4 d. 5 klasių konkursu „Telšių rajono istorijos žinovai 2023“ baigėsi Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų, organizuotų Telšių rajono mokiniams, etapas.

Telšių švietimo centras, bendradarbiaudamas su rajono švietimo įstaigomis, rajono mokytojais organizavo ir vykdė 7 konkursus ir 17 dalykinių olimpiadų savivaldybės etapų. Juose dalyvavo 736 mokiniai (praeitais metais dalyvavo 635 mokiniai).

Mokiniai dalyvauja ne tik Telšių švietimo centro organizuojamuose konkursuose ar olimpiadose. Renginių pasiūla didžiulė, bet turime ir rajono mokinių susidomėjimo kasmet sulaukiantį tarptautinį matematikos konkursą „Kengūra“. Šį konkursą vykdo organizatoriai mokyklose. Telšių švietimo centras koordinuoja veiklą, paskirsto medžiagą. Šiemet dalyvavo 234 mūsų rajono mokiniai. Iš jų, į Lietuvos TOP-50 pateko 5. Taip pat didelis skaičius mokinių dalyvauja ir geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“.

Palyginus su praeitais mokslo metais, praktiškai, visi 2022–2023 m. m. dalykinių olimpiadų savivaldybės etapai vyko kontaktiniu būdu, išskyrus, 55-ąją biologijos olimpiadą (9–12 klasių), informatikos, 7-ąją STEAM (5–8) olimpiadą, XVI biologijos olimpiadą 5–8 klasių mokiniams, 7–8 klasių mokinių geografijos olimpiadą. Olimpiados organizavimas kontaktu sukuria šventiškesnę nuotaiką, mokiniai turi galimybę susitikti su bendraamžiais iš kitų mokyklų, pajusti renginio nuotaiką. Vertinimo komisijai paskelbus rezultatus, vienas ar du rajono mokiniai buvo deleguojami į šalies etapą. Mūsų rajono mokiniai dalyvavo beveik visų olimpiadų šalies etapuose,  nebuvo kviečiamųjų tik į šių olimpiadų šalies etapus: XVI biologijos 5–8 klasių mokinių olimpiada, 35-oji geografijos olimpiada (9–12 kl.).

Džiugina tai, kad kasmet išlaikomas panašus dalyvių, norinčių dalyvauti konkrečioje olimpiadoje, skaičius. Vadinasi, rajono švietimo įstaigose mokosi daug gabių, žingeidžių mokinių. Matome ir tas pačias pavardes, stebime žmones, kurie kasmet vis dalyvauja olimpiadose, džiugina savo pasiekimais, vis „eidami aukštyn“  iš klasės į klasę. Kaip ir kasmet, visi I–III vietų nugalėtojai bei juos mokantys mokytojai, pasibaigus mokslo metams, bus apdovanoti Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo padėkos raštais. (Sąrašą galima rasti Telšių švietimo centro svetainėje, skiltyje „Olimpiados, konkursai“)

Nuo 2022–2023 m. m. pradžios projektų  gausa džiugina rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Vieni projektai buvo respublikiniai, kiti – vykdomi rajone. Telšių lopšelių-darželių bendruomenės kviečia ir sportuoti, ir kurti įvairius darbelius, fotografuoti, pažinti gamtą ir aplinką. Žodžiu, gyvenimas iš tiesų virte verda, tik spėk dalyvauti įvairiose veiklose! O kur dar projektai, kuriuos pasiūlo kitų rajono švietimo įstaigos!

Olimpiadų ir konkursų organizavimas ir vykdymas neįsivaizduojamas be švietimo įstaigų vadovų, pavaduotojų ir, žinoma, mokytojų bendro darbo. Norime nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie su mumis bendradarbiavote, leidote savo mokyklose vykdyti olimpiadas, delegavote mokytojus į komisijų darbą. Dėkojame visiems rajono mokytojams dalykininkams, kurie padėjo vertinti mokinių darbus, dirbo vykdymo bei vertinimo komisijose! Dėkojame mokinius ruošusiems mokytojams – koks svarbus mokiniui Jūsų palaikymas ir skatinimas eiti pirmyn!

Laikas lekia greitai. Netruks prabėgti vasara, rudenį vėl pradėsime mąstyti apie naujus projektus, olimpiadas bei konkursus. Įvertinę savo darbo patirtį, visa tai, ką galėtume padaryti dar geriau ar sklandžiau – kibsime į naujus darbus. O dabar pasidžiaukime nuveiktais, pasidžiaukime mokinių ir mokytojų sėkmėmis! Juk visada dirbame dėl kilnaus tikslo – kad mūsų mokiniai tobulėtų, pasiektų mokymosi pažangos, galėtų tą pažangą įsivertinti, dalyvaudami dalykinėse olimpiadose ir konkursuose.

Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus kometarus