Telšių STEAM atviros prieigos centro metodininkų patirtis, įgyta kursuose Čekijoje

Šiais laikais, kai gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika (STEM) vaidina lemiamą vaidmenį kuriant ateitį, novatoriško ir patrauklaus STEM švietimo poreikis dar niekada nebuvo toks didelis. Naudojantis „ERASMUS+ “ AKREDITACIJOS PROJEKTO (Nr. 2023-1-LT01-KA121-ADU-000135859) suteikta galimybe, Telšių STEAM atviros prieigos centro metodininkai Remigijus Tamaševičius ir Juozas Maneikis dalyvavo mokymuose „STEM veikla mokiniams: STEM kursai mokytojams“ Čekijoje.

Šioje mokymų programoje metodininkai tobulino savo įgūdžius ir mokėsi, kaip įkvėpti naująją mokslininkų, inžinierių ir problemų sprendėjų kartą. Kursuose mokytojams buvo suteikta praktinių priemonių ir išteklių, užtikrinančių, kad jie galėtų sklandžiai integruoti STEM principus į savo užsiėmimus.

Kursai buvo suskirstyti į kelis modulius, kurių kiekvienas skirtas konkrečiam STEM ugdymo aspektui, todėl suteikė visapusišką profesinio tobulėjimo patirtį. Vienas iš svarbiausių šio kurso akcentų – dėmesys praktinei, interaktyviai veiklai. STEAM centro metodininkai nebuvo tik pasyvūs informacijos gavėjai, jiems buvo duota proga tapti aktyviais mokymosi proceso dalyviais.

Kūrybiškumas šiuose mokymuose užima pagrindinę vietą. Mokytojai buvo skatinami mąstyti nestandartiškai, kurti pamokas, kurios žadina smalsumą ir sužadina aistrą mokytis. Mokėmės taikyti naujoviškus mokymo metodus, užtikrinant, kad mokiniai ne tik įsisavintų informaciją, bet ir pritaikytų ją realiose situacijose.

Kritinis mąstymas, problemų sprendimas ir komandinis darbas šiuose mokymuose nebuvo vien tik skambūs žodžiai – tai neatsiejami komponentai. Metodininkai mokėsi, kaip ugdyti šiuos mokinių įgūdžius per dinamišką grupinę veiklą ir projektus, imituojančius realaus pasaulio iššūkius. Tikslas – išugdyti ne tik kompetentingus asmenis, bet ir visapusiškus problemų sprendimo specialistus, kurie galėtų klestėti sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.

Metodininkai įgijo neįkainojamos patirties, kuri leis ugdyti naują mąstytojų, kūrėjų ir novatorių kartą. Įgytos naujos žinios ir gebėjimai bus pritaikyti Telšių STEAM centre ir prisidės prie mūsų rajono mokinių geresnių pasiekimų.

Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus kometarus