Ugdymas karjerai STEAM kryptimi

Džiaugsmas, gavus dovanų, palengvėjimas, įveikus darbą, tikėjimas, kad įdėtas triūsas sugrįš su kaupu. Tokios nuotaikos lydėjo renginio dalyvius, pristačius, išklausius ir apibendrinus projekto „Ugdymas karjerai STEAM kryptimi“ atliktus darbus.

Telšių švietimo centro karjeros specialistų idėja pakviesti Telšių įmones, STEAM atviros prieigos centrą ir mokyklas bendram tikslui – mokinių profesiniam veiklinimui – virto realybe.

Balandžio 23 dieną įvyko bendradarbiavimo projekto „Ugdymas karjerai STEAM kryptimi“ II etapo mokinių bagiamųjų darbų konferencija.

Renginio vedėja Indra Mileškienė, Telšių švietimo centro metodininkė, pristatė projekto temos aktualumą. Sveikinimo žodžius tarė Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė, AB „Žemaitijos pienas“ Personalo skyriaus vadovė Neringa Bekerienė. Telšių švietimo centro metodininkė, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, Nijolė Vaičekauskė mokiniams palinkėjo sėkmės, įmonės mentoriams, metodininkams ir karjeros specialistams padėkojo už pagalbą, lydint mokinių komandas rezultato link.

Konferencijos dalyviams nuotaikingus kūrinius dovanojo Telšių meno mokyklos mokiniai, XV tarptautinio akordeonistų konkurso prizininkai, Ugnė Kačinskaitė ir Ignas Narvydas. Jų vadovė Vilma Jokubaitienė.

Pranešėja Neringa Bekerienė, projekto partnerės-įmonės AB „Žemaitijos pienas“ Personalo skyriaus vadovė, skaitė pranešimą „AB „Žemaitijos pienas“ – mokslo, studijų ir karjeros partneris“. Dalyviai išgirdo apie įmonės konkrečius veiksmus, kuriais siekiama mokinius, baigusius studijas, susigrąžinti į savo gimtąjį miestą.

Projektinių darbų rezultatus pristatė septynios mokinių komandos. Net penkios iš jų atliko užduotis, susijusias su užkandžių dėžučių projektavimu. Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos I klasės mokiniai Grantas Vasiliauskas ir Matas Navikas atliko rinkos tyrimą, kurio metu išsiaiškino, kuris iš trijų pieno produktų – „Magija“, „Pik Nik“ ir „Džiugas“ – mokiniams yra skaniausias. Taip pat sužinojo, su kokiais papildomais užkandžiais vaikai norėtų sukomplektuoti dėžutes. Žinodami šią informaciją, kitų komandų mokiniai sukūrė originalias užkandžių dėžutes: Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos I klasės mokinės Mėta Dargytė ir Emilija Jonutytė – „Magija“; Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos I klasės mokinių komanda, Gabija Koniuchovaitė, Raminta Ligeikytė, Brigita Navickaitė ir Gvidas Petrošas – „PIK NIK“; Telšių „Kranto“ progimnazijos 8 klasės mokiniai Andrėja Zakarauskaitė, Izabelė Šmataitė ir Jonas Jurevičius – „Džiugo“ užkandžių dėžutę. Telšių Žemaitės gimnazijos vienuoliktokai Almantė Baliutavičiūtė ir Simas Ramondas kūrė kietojo sūrio „Džiugas“ suvenyrinio rinkinio dėžutės naują dizainą. Dar du mokinių darbai buvo susiję su laboranto ir mikrobiologo profesijomis. Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos jaunieji chemikai, II klasės mokiniai Miglė Bajorūnaitė, Gabija Statkutė, Rugilė Rekašiutė ir Emilija Makarytė atliko ir pristatė tyrimą „Bendrojo fosforo nustatymas nuotekose“. Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos vienuoliktokai Emilija Pranauskytė, Urtė Akučkaitė, Ugnė Žulkutė bei Augustas Muškauskas tyrinėjo mikrobų atsparumą dezinfekcinėms priemonėms. Rezultatai atskleidė rankų higienos svarbą ligų sezonu bei dirbant su maisto produktais. Gimnazistai savo pristatymuose supažindino klausytojus su darbų eiga, rezultatais, papasakojo, su kokia profesija susipažino išsamiau.

Projekte mokiniams patiko bendradarbiauti, išbandyti ir įgyti naujų įgūdžių, palyginti savo gebėjimus, stebint kitų komandų pristatymus. Žinoma, mokiniai paminėjo ir jiems tekusius iššūkius: projekto veiklų suderinimas su mokslais pamokose, pavėžėjimo klausimas, motyvacijos  bei laiko stoka, abejonės dėl rezultatų tikslumo ir nerimas dėl „užsakovų“ lūkesčių patenkinimo. Visa tai buvo įveikta ir pasidžiaugta įgyta patirtimi: „Išmokau dirbti su naujomis kompiuterinėmis programomis ir maketuoti dėžutę“, „Supratau, kad iš klaidų mokomasi, išmokau kantrybės ir darbo komandoje“. Į klausimą, ar dar kartą dalyvautų panašiame projekte, visi komandų dalyviai atsakė: „Taip!“.

Su mokiniais dirbo šaunūs savo sričių specialistai.

Mentoriai: Rasa Šarkevičienė, AB „Žemaitijos pienas“ pakuotės vyresnioji technologė; Martyna Drimbienė, AB „Žemaitijos pienas“ technologė; Monika Vasytė, UAB „Nepriklausoma tyrimų laboratorija“ direktorė, Justas Laukaitis, UAB ,,Nepriklausomų tyrimų laboratorija“ laborantas; Karolis Untulis, AB „Žemaitijos pienas“ vyresnysis dizaineris.

Telšių STEAM atviros prieigos centro metodininkai: Rima Gintalienė, Liana Liubienė, Juozas Maneikis ir Asta Rimkienė.

Telšių švietimo centro karjeros specialistai – Rosita Gaižauskienė, Eglė Karpavičienė, Jolanta Stonienė ir Skaistė Žaliaduonienė.

Konferenciją apibendrino projekto iniciatorės Telšių STEAM atviros prieigos centro vedėja Rita Vargalytė ir Telšių švietimo centro karjeros specialistė Jolanta Stonienė. Vertingomis dovanomis projekto dalyvius apdovanojo svetingai priėmusi įmonė AB „Žemaitijos pienas“. Nuskambėjo įsipareigojimas tęsti pradėtus darbus, įtraukiant vis daugiau mokinių, o tuo pačiu ir įmonių / įstaigų specialistų į veiklas,  plėtojančias mokinių karjeros kompetencijas.

Telšių švietimo centro informacija

Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus kometarus