UTA priešmokykliniame ugdyme: sėkmingos ugdymo(si) patirtys

UTA priešmokykliniame ugdyme: sėkmingos ugdymo(si) patirtys

Telšių r. Buožėnų mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Telšių r. ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų ugdymui bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų kolegialus mokymosi užsiėmimas ,,UTA priešmokykliniame ugdyme: sėkmingos ugdymo(si) patirtys“, kuriame dalyvavo 11 Telšių rajono priešmokyklinio ugdymo programą įgyvendinančių įstaigų atstovai, Telšių švietimo centro direktorius Simonas Baliutavičius ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Balnytė-Keburienė.

Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. startavo atnaujinta priešmokyklinio ugdymo programa, kėlusi daug nerimo ir klausimų, kaip kūrybiškai ir kokybiškai įgyvendinti programą, kaip planuoti ugdytinių veiklą ir vertinti pagal visas kompetencijas. Nepraėjo nė vieneri mokslo metai, o mokytojai jau dalijasi sėkmingų ugdymo(si) patirčių pavyzdžiais. Telšių rajono priešmokyklinio ugdymo mokytojai parengė pranešimus, pasidalijo savo praktika ir kartu mokėsi iš kolegų. Telšių r. Buožėnų mokyklos-daugiafunkcio centro  priešmokyklinio ugdymo mokytoja Virginija Laučienė ir Telšių lopšelio-darželio ,,Saulutė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Daiva Narmontienė dalijosi sėkmėmis, įgyvendinant patirtinį mokymą(si). Mokytojos pasidžiaugė, jog vaikai gali stebėti ir tyrinėti aplinką, mokytis per pojūčius, siūlyti savo idėjas ir strategijas, jas išbandyti, analizuoti, klysti ir mokytis iš klaidų. Telšių lopšelio-darželio ,,Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos Otilija Sidaravičiūtė ir Jurgita Nagienė pristatė pavykusias STEAM veiklas (,,Rampos. Žemės traukos dėsnis“, ,,Judėjimas vandenyje“, ,,Profesijos“ ir kt.), kurios skatina vaikus mąstyti kūrybiškai, patiems ieškoti problemų sprendimo būdų, bendradarbiauti ir mokytis iš kitų. Telšių lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ priešmokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja Danguolė Labanauskienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Alvydė Rimeikienė  pasidalijo įgyvendintu projektu ,,Kur slepiasi raidės“. Apie planavimo naudą kalbėjo ir pavyzdžiais dalijosi Telšių lopšelio-darželio ,,Mastis“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rita Jankauskienė bei Telšių lopšelio-darželio ,,Saulutė“ mokytoja. Aktyvi diskusija kilo, kai Telšių lopšelio-darželio ,,Mastis“ mokytoja dalijosi mintimis apie ugdytinių vertinimą. Telšių lopšelio-darželio ,,Žemaitukas“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Alina Bliūdžiuvienė ir Sigita Seiliuvienė pasidalijo savo pastebėjimais apie UTA pliusus (didelis veiklų ir temų pasirinkimas, daugiau laisvės pedagogams…) ir sunkumus, su kuriais susidūrė (sudėtinga vertinimo sistema, daug užima laiko priemonių paruošimas…), Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja Stanislava Balčiuvienė taip pat dalijosi sėkmėmis ir nesėkmėmis.

Keitimasis gerąja patirtimi, t. y. gerosios patirties perėmimas ir dalijimasis, yra viena iš labiausiai pedagogų vertinamų kvalifikacijos kėlimo formų, o įstaigų kolegialumas, bendradarbiavimas ir mokymasis skatina pedagogus drąsiau išbandyti naujus būdus, metodus, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas. Kaip teigė Daniel Reys, ,,niekas nežino tiek daug, kad negalėtų pasimokyti iš kitų, ir niekas nežino tiek mažai, kad negalėtų pamokyti kitų.“

Renginį apibendrino Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Balnytė-Keburienė: dalijimasis gerąja patirtimi yra naudingas, skatina išbandyti naujoves ir teigiamus pokyčius – tikslinga pasidalinti savo sėkmėmis, patirtimi, apmąstyti savo veiklą, perimti kitų įstaigų patirtį ir ieškoti būdų, kaip pasiekti geriausių rezultatų.

 

Telšių r. Buožėnų mokyklos-daugiafunkcio centro

Direktorė Vilma Leipuvienė

Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus kometarus