Dėmesys mokinių profesiniam veiklinimui konferencijoje „Ugdymas karjerai STEAM kryptimi“

Konferencija „Ugdymas karjerai STEAM kryptimi“

Respublikinė konferencija „Ugdymas karjerai STEAM kryptimi“ – baigiamasis Telšių švietimo centro organizuoto projekto renginys. Projekto partneriai – Žemaitijos verslo centras, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių filialas, Užimtumo tarnybos prie LR SADM Telšių jaunimo užimtumo skyrius ir Telšių regioninis profesinio mokymo centras – talkino surandant įmonių, priėmusių mokinių komandas ir padėjo suorganizuoti baigiamąjį renginį.

Kas ir kaip turėtų susiburti bendram tikslui – ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, išnaudojant artimiausią aplinką? Šiuo klausimu pradėta gvildenti idėja, kuri išsivystė iki projekto veiklų  profesinio veiklinimo vietose. Mokinių komandos lavino praktinius įgūdžius Telšių STEAM atviros prieigos centre, susipažino su specialistų darbo aplinka Telšių ir Plungės įmonėse, domėjosi karjeros galimybėmis bei ruošė pristatymus konferencijai savo mokyklose.

Konferencijos dalyvius muzikiniais kūriniais pasveikino Telšių meno mokyklos mokiniai Ignas Narvydas ir Ugnė Kačinskaitė, vadovė Vilma Jokubaitienė.

Žemaitijos verslo centro direktorė Reda Raginskienė – renginio vietos šeimininkė – pasidžiaugė, kad konferencija simboliškai vyksta įstaigoje, kurios tikslas – formuoti verslo bendradarbiavimo tinklą mieste ir regione.

Visus susirinkusius pasveikino Telšių miesto savivaldybės meras Tomas Katkus. Pasidžiaugęs, kad toks gausus būrys mokinių rūpinasi savo profesine ateitimi, jis paragino jaunuolius domėtis tokiais „nepatogiais“ mokslais, kaip matematika, informacinės technologijos ir gamtos mokslai. Už bendradarbiavimą ugdant mokinių karjeros kompetencijas projekte „Ugdymas karjerai STEAM kryptimi“ ir mokinių priėmimą profesinio veiklinimo vizitams meras padėkojo AB „Žemaitijos pienas“, UAB ,,Nepriklausomų tyrimų laboratorija“, VšĮ Regioninės Telšių ligoninės Klinikinė diagnostikos laboratorija, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, Kavinei „Senamiestis“.

Pranešėjas dr. Remigijus Laurutis, Klaipėdos universiteto dėstytojas ir įmonių „Cherry Servers“  bei „Nord Robotics“ steigėjas, savo pranešime „Skaitmenizacija įmonėms – būtinybė ar mada?“ atskleidė dirbtinio intelekto įsigalėjimo reikšmę. Pranešėja Neringa Bekerienė, projekte daugiausiai mokinių komandų priėmusios įmonės AB „Žemaitijos pienas“ personalo vadovė, skaitė pranešimą „Akcinė Bendrovė „Žemaitijos pienas“ – mokslo, studijų ir karjeros partneris“. Dalyviai išgirdo apie įmonės rodomą rimtą susirūpinimą ir realius veiksmus, kad Telšiuose besimokantys mokiniai sugrįžtų į savo gimtąjį miestą.

Mokinių komandų projektinių darbų pristatymus pradėjo jauniausi dalyviai – Telšių „Ateities“ progimnazijos 7–8 klasių mokiniai. Jų pranešimo tema – „Darbo Pastero pipete ir mikroskopu įgūdžių lavinimas“, pristatant laboranto profesijos ypatumus. Germanto progimnazijos komanda „Žemaitijos pieno“ įmonėje ne sūrio, o pelenų ieškojo, nes jų projekto tema – „Atliek–žaliava–trąša“ ir pranešimas apie tvarumo specialisto darbą. „Kranto” progimnazijos 8-os klasės keturių merginų komanda ne tik susipažino su gamybos procesais, besilankydama įmonėje UAB „Plungės kooperatinė prekyba”, ragavo skanias krabų lazdeles, bet ir kūrė naują produkto pakuotės dizainą. Naują pakuotę „Džiugo“ sūriui sukūrė „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai, kurie papasakojo apie savo patirtis „matuojantis“ dizainerio ir technologo profesijas. Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos I klasės komanda projekto metu įsivertino savo matematines žinias ir įgijo labai daug naudingų įgūdžių, reikalingų pakuotės technologo darbe. Jie apie tai papasakojo pranešime „Pakuočių atsparumo tyrimas“. Žemaitės gimnazijos III klasės gimnazistų darbo tema „Pieno sugerties spektrų kitimas, priklausomai nuo laiko“ atskleidė inžinieriaus – tyrėjo profesijos ypatumus. Pasak mokinių, jų kelionė su šūkiu „Pirma veik, o paskui galvok” bei eksperimentų kartojimas ir kliūčių aiškinimasis buvo pačios kūrybiškiausios akimirkos projekto veikloje. Chemijos svarbą bei šio mokslo grožį atskleidė „chemikų“ komanda iš Telšių „Džiugo“ gimnazijos pranešime „Permanganatinio indekso nustatymas“. Iš tos pačios mokyklos „biologai“ giliai pasinėrė į mažytį, bet galingą mikrobiologijos pasaulį ir rimtai teigė, kad šis mokslas fantastiką paverčia faktais. Jų darbo tema itin svarbi aplinkai ir žmogaus sveikatai – „Vandens tyrimas. Mikrobiologas“. Būsimų padavėjų ir barmenų komanda iš Telšių regioninio profesinio mokymo centro aistrą ir skonį derino su kūrybiškumu. Merginos pabuvojo kulinarijos architektėmis! Jų darbo „Stiklo iš cukraus gaminimas“ rezultatai sulaukė ypatingo dalyvių dėmesio. Visko gali būti, kad kavinėje „Senamiestis“ užsisakius deserto, pamatysime ant lėkštutės besipuikuojantį saldų ir gražų šio projektinio darbo kūrinį.

Mokinių projektinė veikla ir darbų pristatymas įvertinti naudinga dovana, skatinančia dalyvius ir toliau domėtis paklausiomis STEAM srities profesijomis. Telšių rajono savivaldybės administracija dovanoja mokinių komandoms edukacinę išvyką į Ventspilio mokslo centrą „VIZIUM“.

Projektinius darbus atliko 9 komandos. Komandą sudarė mokinių grupė, mentorius iš įmonės, STEAM centro metodininkas ir karjeros specialistas.

Su mokinių komandomis dirbo šaunūs savo sričių specialistai:

Mentoriai – Kęstutis Bartnykas, UAB ,,Nepriklausomų tyrimų laboratorija“; Rasa Šarkevičienė, AB „Žemaitijos pienas“ pakuotės technologė; Eimantas Pikturna, AB „Žemaitijos pienas“ tvarumo specialistas; Natalija Petrulienė, Klinikinės diagnostinės laboratorijos vedėja; Alma Valančienė, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ technologų padalinio vadovė; Justas Laukaitis, UAB „Nepriklausoma tyrimų laboratorija“ laborantas; Monika Vasytė, UAB „Nepriklausoma tyrimų laboratorija“ direktorė, Vaiva Klingerienė, Kavinės „Senamiestis“ direktorė.

Telšių STEAM atviros prieigos centro metodininkai – Asta Rimkienė, Liana Liubienė, Rima Gintalienė, Juozas Maneikis, Remigijus Tamaševičius.

Telšių švietimo centro karjeros specialistai – Asta Jokubauskienė, Eglė Karpavičienė, Skaistė Žaliaduonienė, Rosita Gaižauskienė, Lijana Hirzel ir Telšių regioninio profesinio mokymo centro karjeros specialsitė Viktorija Mikalauskienė.

Konferenciją apibendrino Renata Buivydienė, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, kuri  gražius padėkos žodžius tarė projekto iniciatorėms Telšių švietimo centro karjeros specialistei Jolantai Stonienei ir Telšių STEAM atviros prieigos centro vedėjai Ritai Vargalytei. Nuskambėjo kvietimas tęsti pradėtus darbus, įtraukiant vis daugiau mokyklų komandų, o tuo pačiu ir įmonių / įstaigų specialistų į veiklas, plėtojančias mokinių karjeros kompetencijas.

 

Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Peržiūrėti visus kometarus